Caffé Milani – káva s prestížnym certifikátom „Espresso Italiano“

V historickom centre mesta Como bolo priam nemožné odolať čarovnej vôni kávy, ktorá vychádzala z tých dverí. Bol rok 1937 a tie dvere viedli do dielne, kde sa nachádzala aj maličká kaviareň s pražiarňou, kde Celestino Milani vyrábal kávu vysokej kvality. Pár krokov od úchvatných výhľadov na jazero Como, kaviareň Milani lákala nielen miestnych obyvateľov, ktorí si ju čoskoro obľúbili ako miesto pre príjemnú pauzu počas dňa, ale stala sa tiež cieľom mnohých turistov, ktorí prechádzali okolo a hľadali dobrú taliansku kávu.

Jeho káva sa čoskoro stala známou v celom meste a jeho okolí. A dôvody, ktorými si zaslúžil tento úspech? Jednoducho nekonečná vášeň Celestina. Vášeň, ktorá sa prejavovala vo výbere tých najlepších odrôd kávy, dovážaných priamo z krajín ich pôvodu, a starostlivým, väčšinou až posadnutým pražením, a samozrejme odborným a skúseným miešaním kávových zmesí.

Milani sa stal skutočným „Majstrom pražiarom“, jedným z najpozoruhodnejších a najschopnejších svojej doby. Túto nekonečnú vášeň zdedil aj jeho najmladší syn Pierluigi. Jemu Celestino odovzdal tajomstvo praženia a receptúru zloženia zmesí, tento drahocenný poklad, ktorý úzkostlivo strážia, a uchovali ho až dodnes.

V nasledujúcich rokoch Pierluigi Milani pokračoval v rozvoji firmy a veľmi dôsledne dohliadal na výrobný proces, ktorý zdedil po svojom otcovi.

A príbeh pokračuje…

Prečítajte si celý príbeh a vychutnajte si exkluzívne kávové zmesi Caffé Milani s prestížnym certifikátom „Espresso Italiano“ od Národného inštitútu talianskeho espressa (INEI) a ocenené zlatými medailami z International Coffee Tasting 2012, 2014, 2016 …

Tešíme sa na Caffé Milani na Festivale Káva • Čaj • Čokoláda „tradične-netradične“ 24.-25.marca v DobleTree by Hilton v Košiciach

Celý príbeh tu : https://www.caffemilani.sk/