Originálne svietniky z kávových zŕn vyrobené s láskou

Pri potulkách výstavami sme narazili na krásnu ručnú prácu vyrábanú z kávových zŕn. Spoločnosť Coffee Passion z Púchova prináša do kaviarní, reštaurácií a domácnosti vôňu kávy a originálny kúsok, ktorý rozsvieti každý priestor.

Pýtame sa pána Behra a pána Opršala, ktorí stoja za spoločnosťou Coffee Passion, čo ich viedlo k myšlienke originálnych kávových svietnikov.

„Naším snom bolo založiť spoločnosť, ktorá by používala kávové zrná na výrobu produktov každodennej spotreby a to takým spôsobom, aby sme zachovali kávové zrno v jeho podobe i jeho vôňu. Začínali sme so svietnikmi vyrobenými z kávových zŕn, dnes sa pokúšame o misy na ovocie, šperky a nábytok. V každom našom produkte nájdete prinajmenšom jedno zrnko kávy. Všetky naše produkty sú vyrábané a vyvíjané v malebnej malej krajine uprostred Európy, na Slovensku. Tu sme zažili prvé úspechy, ktoré nás priviedli k plánom rozšíriť predaj a výrobu do USA. Vieme, aký ťažký je život pre slobodné matky bez práce. Práve preto im ponúkame prácu vo väčšine vývojových procesov, využívajúc ich zmysel pre umenie a cit pre jemnosť. Pražením kávových zŕn priamo u nás vo výrobe sme naše remeslo povzniesli na vyššiu úroveň, v snahe priblížiť sa dokonalosti v každom jednom aspekte. Netušili sme, že to, čo sa začalo ako spôsob osobného spojenia s ľuďmi a komunitou, prerastie do niečoho, čo sa bude podieľať na formovaní celého odvetvia.“

Čo poviete, krásne však?

Zdroj : https://www.coffeepassion.eu/

Káva, svietniky, hand made