Káva na kolesách.

Poznáme to – počas cesty do práce, na schôdzku, z práce alebo len tak pri prechádzke hľadáme kaviarničku, kde by sme si zobrali svoju Coffee To Go. Áá, tu je jedna. Vstúpime, objednávame espresso alebo cappuccino či latte, zaplatíme, dochutíme, premiešame, prikryjeme plastovou čapičkou a … počítame ďalšie kroky. Niektorí naďalej v chvate, iní v pokoji ukrajujeme metre k svojmu cieľu a sŕkame horúcu kávu.

káva coffee_bike_09

Koľko krát sa vám už stalo, že ste boli na prechádzke, bez dostupnosti vašej obľúbenej kávy alebo aj neďaleko kaviarne, no bez možnosti vziať si kávu so sebou? Súhlasím, káva v porceláne je tá pravá, no s ohľadom na čas, priestor a program nie je hriechom vychutnať si tento lahodný mok aj z papierového pohára.
A tu prichádza vykúpenie v podobe mobilnej kaviarne. Takmer kompletná kaviareň na kolesách!

káva coffee_bike_03

Svoju pozornosť venujeme tejto symbolickej oáze v púšti, zreničky sa nám rozšíria a pavlovov reflex sprevádzaný preglgnutím naprázdno nedá na seba dlho čakať. Približujeme sa nielen kvôli túžbe po dávke kofeínu, no aj so záujmom a zvedavosťou ako také niečo funguje. Kde a ako majú uložené všetky vecičky, ktoré si v kaviarni vyžadujú toľko priestoru? Veru, ergonómia a variabilita sú pre tieto mechanizmy alfou i omegou efektivity.

káva coffee_bike_04

Offroad Valča, Snowland Valčianska dolina

Prechádzate sa okolo mobilnej kaviarničky, neveriacky krútite hlavou a hľadáte prívodný kábel. Nie, isto tam nie je. A kde je prívod vody? Aj ten chýba. A poviete si – tak túto perpetum-mobilnú kaviareň chcem vyskúšať! ;-)

káva coffee_bike_05

Coffee-Bike na Festivale Káva Čaj Čokoláda Bratislava, nákupné centrum Bory Mall.

Alebo to už ani neriešite? Len prídete a objednáte? Možno sa ešte pri tejto pojazdnej atrakcii vyfotíte a svoju prechádzku si užívate ďalej.

káva coffee_bike_06

Áno, mobilné kaviarničky sa stali súčasťou nášho každodenného života. Sú často využívané na akciách, festivaloch, jarmokoch, garden party, cateringoch alebo súkromných oslavách ako základný coffee point, no rovnako spestria daný priestor a navodia tú správnu kaviarenskú atmosféru.
Mobilná kaviareň príde takmer kamkoľvek.

káva coffee_bike_01a

A ako sme už spomínali, v prípade absentujúcej prípojky elektriny je schopná „šlapať“ na interné zdroje.
Ak sa budeme baviť o kaviarňach na bicykloch coffee-bike, tak tu môžeme s kľudným svedomím povedať, že ich prevádzka je plne ekologická bez produkcie uhlíkovej stopy.

káva coffee_bike_02

Tak ako? Privítali by ste vo svojom meste, mestečku, na svojej akcii niečo podobné? Alebo ste priamo z tých, ktorí uvažujú, že si podobnú kaviarničku zriadia sami?

 

Zdroj obrázkov: ITO & partners, s.r.o – prevádzkovateľ, predajca a prenajímateľ mobilných retro kaviarní „coffee bike“

 

Podobné články:

Malá piatková bratislavská Coffee tour
Čokoláda s menom Valentino
Jamaica Blue Mouuntain